Tuesday, 22 December 2015

Ten czas...

Witajcie! Dziś przychodzę do Was z życzeniami!!! :)Koniec każdego roku zawsze skłania mnie do refleksji. Przypominam sobie co się wydarzyło, co się zmieniło i jaki wpływ te zmiany miały na mnie i na moich bliskich. Zachęcam was do takich przemyśleń. Ja mimo iż wydaje mi się że każdy rok trwał tydzień to po takich przemyśleniach aż mam ochotę odpocząć bo czuję zmęczenie :-). 

Z roku na rok mam coraz większą ochotę zwolnić ten pęd i trochę pożyć, wrócić do korzeni, pobyć z mężem i dziećmi. Niestety bilans jest taki że większość 2015 roku jak i wielu poprzednich spędziłam w pracy. I owszem praca jest potrzebna, pieniądze są potrzebne ale co z resztą... Moje postanowienie na nowy rok to więcej czasu z dala od pracy. Będzie się to wiązało z mniejszymi dochodami ale szczerze to wogóle mnie to nie martwi bo wiem że to mi sie zwróci w zupełnie inny sposób...

Podobnie jak we własnym życiu popatrzyłam wstecz na świat robótkowo/blogowy. Niestety moja aktywność robótkowa jak i blogowa bardzo w tym roku spadła. Dużo rzadziej odwiedzałam wasze blogi a jakiekolwiek próby uczestnistwa w zabawach kończyły się źle bo nie mogłam sie wyrobić. Tak więc mimo że wiele z was kusiło fajnymi tematami SALowymi to ja realistka omijałam je szerokim łukiem :-(. Bardzo bym chciała to zmienić i będę miała szeroko otwarte oczy i spróbuję sie do jakiejś zabawy zapisać w nowym roku. A jeśli chodzi o waszą twórczość to niezmiennie mnie zadziwiacie swoimi pomysłami i pracami.

Naszły mnie też inne refleksje związane z relacjami między blogerkami. Rękodzieło zrzesza wiele utalentowanych i inteligentnych osób i trudno jest oczekiwać że wszystkie będziemy miały takie same zdanie na temat wszystkiego. Jednak jest jedna zasada która obowiązuje w każdym środowisku: dobre maniery i wzajemny szacunek. Nigdy nie tolerowałam i nie będę tolerowala hejtów w internecie i osób które w wyświetleniach swojego bloga widzą tylko cyferki a nie ludzi z krwi i kości których bardzo łatwo zranić. Ważmy słowa w naszych postach i komentarzach. Jeśli komuś już się nie chce słodzić to niech zamilczy. Prawo do własnego zdania nie jest równoważne z prawem do deptania po ludzkich uczuciach i do mieszania ich ciężkiej pracy z błotem... Cieszy mnie że takich źle wychowanych osób w tym naszym małym światku jest bardzo mało i większość z Was to wspaniałe osóbki pełne pasji do rękodzieła. Wiele się od Was uczę za co bardzo dziękuję. 
W tym miejscu chciałabym Wam i Waszym bliskim życzyć pięknych, zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych ciepłem i radością. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok. Wielu inspiracji i pięknych prac. Życzę Wam też samych dobrych ludzi których napotkacie w tym nowym roku. Mam nadzieję że nie zaznacie od nich żadnych smutków ani cierpienia


Pozdrawiam Was ciepło
K

21 comments:

 1. I ja życzę szczęśliwych,wesołych,rodzinnych świąt.

  ReplyDelete
 2. Piękne masz refleksje na ten koniec roku.
  Fakt praca, pracą, ale życie, rodzina są ważniejsze, niż pieniądze.
  Co do blogów i haftu - nie istotne, że mniejsza aktywność, o ile nie sprawia Ci to smutku. W końcu krzyżyki i inne formy rękodzieła to ma być przyjemność i źródło odstresowania się od dnia codziennego.
  Trzymam kciuki, żeby udało Ci się spełnić postanowienia.
  Życzę Tobie i Twoim najbliższym wspaniałych, wesołych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz tego, by Nowy Rok przyniósł wiele radości, uśmiechu na twarzach i miłości.
  Pozdrawiam ciepło :)
  PS. Co do hejtu w internecie - chamów kultury nie da się nauczyć. Smutne to bardzo.

  ReplyDelete
 3. Kasiu! To wielka umiejętność umieć w tych czasach zatrzymać się i zastanowić: co ten rok wniósł do mojego życia, co zrobiłam, czego nie zrobiłam, a nad czym trzeba się jeszcze pochylić...
  Jeśli chodzi o hejtowanie to nie robię tego choć uważam, że jeśli ktoś robi wbrew zasadom danej technice to warto by było naprowadzić taką osobę oczywiście w kulturalny sposób. Mnie trochę smutno w ostatnim czasie z powodu pewnej osoby, która najpierw zachwycała się moją pracą a na innym blogu, na którym była prezentowana ta praca stwierdziła, że pozostawia bez komentarza. Pytam się więc: ile jest szczerości w tym co wypisujemy na blogach???
  Życzę Tobie i Twojej rodzinie zdrowych, pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!

  ReplyDelete
 4. Kasieńko, zdrowych, pogodnych i błogosławionych Świąt spędzonych wśród najbliższych!:)
  Mnie również mało na blogu, praca pochłonęła mnie bez reszty, na Nowy Rok mam podobne postanowienie do Twojego ☺

  ReplyDelete
 5. Wesołych świąt i dużo czasu na przyjemności!

  ReplyDelete
 6. Dobrych Świąt ! I dziękuję za mądre słowa !
  Staram się kierować prostą zasadą - nie podoba mi się po prostu nie komentuję :)
  Jeśli coś mi wpadnie w oko wyrażam opinię :))
  Życzę Ci więc, alby w Twe blogowe progi zawitali tylko Ci roztropni :))
  Pozdrawiam
  A.

  ReplyDelete
 7. Kasiu przede wszystkim wesołych swiat !!! Oby Ci sie postanowienie spełniło.

  ReplyDelete
 8. Bardzo mądre słowa...i warte, żeby nad nimi chwilkę przystanąć i pomysleć.
  Dziękuję,za życzenia :)
  Radosnych i Magicznych
  Świąt Bożego Narodzenia,
  miłości i spełnienia w czasie
  świątecznego czasu z całego serca życzę...
  Kasia

  ReplyDelete
 9. Zdrowych,wesołych,rodzinnych świąt:)

  ReplyDelete
 10. Wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęścia dla Ciebie i całej Twojej Rodziny :)

  ReplyDelete
 11. Kasiu pięknie dziękuję za życzenia i ja również życzę rodzinnych, kochających, pełnych ciepła, zapachów, ulotnych wspomnień, cudownych słów i miłości otulającej jak koc. Niech otacza Ciebie i Twoją rodzinę magia Bożego Narodzenia niosąc nadzieję, wiarę i ukojenie.

  ReplyDelete
 12. Wesołych świąt, w gronie najbliższych!

  ReplyDelete
 13. Zdrowych, wesołych Świąt i szczęścia w Nowym Roku!

  ReplyDelete
 14. Życzę też Świąt beztroskich i radosnych, ciut śniegu, trochę mrozu. Pełnego prezentów Mikołaja powozu, a przy tym dużo zdrowia i by po sylwestrze nie bolała głowa :) Wesołych Świąt :)

  ReplyDelete
 15. Wspaniałych Świąt! I wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku !!!!!

  ReplyDelete
 16. Pięknie napisane Kasia :)
  I Tobie i Twojej rodzinie wszystkiego co najlepsze! :)

  ReplyDelete
 17. Wesołych Świąt i wytrwania w postanowieniach w Nowym Roku :)
  Jeżeli nie mogę napisać nic pozytywnego, to po prostu nie komentuję :)
  Choć nie należy tego brać do siebie, bo czasami nie zaglądam na blogi i omija mnie wiele postów ;)

  ReplyDelete
 18. Wspaniałe refleksje, a to, co napisałaś na końcu - lepiej bym tego nie ujęła.:)
  Magia Bożego Narodzenia nigdy się nie kończy, a jego największym darem są rodzina i przyjaciele.
  Najlepsze życzenia z okazji Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

  ReplyDelete
 19. Życzę samych wspaniałych chwil w Nowym Roku :)

  ReplyDelete
 20. very beautiful and so lovely work :) i like your good idea ,Thanks for the inspiration!

  ดูหนัง

  ReplyDelete